POBJEDA I PORAZ PREDKADETA KK UMAG-KK OLIVA 67:20, KK UMAG : KK POREČ 49 : 60

Naši su predkadeti ( godište 2003 i mlađi ) , odigrali dvije prvenstvene utakmice , protiv KK OLIVA iz Vodnjana i KK Poreč iz Poreča. Bilježimo pobjedu protiv Olive i poraz od  Poreča.

Jako  dobro smo odigrali protiv Olive . Od samog početka , bilo je jasno da nam Oliva nije dostojan protivnik.Već u prvoj četvrtini, poveli smo 15 : 6 i razlika je stalno rasla, tako da je poluvrijeme završilo rezultatom27 : 12 za KK UMAG. Trener Brusić je imao utakmicu u rukama i nijednom nije dozvolio da se protivnik rezultatski približi.U trećoj četvrtini nastavljamo sa furioznim napadima i odličnom igrom, tako  da i tu četvrtinu dobijamo rezuletom 25 : 1. Nastavak u četvrtoj četvrtini je bio samo formalnost. Trener daje minutažu svi igračima i krajnji rezultat je 67 : 25. Odlična pobjeda.

U drugoj utakmici , protiv dobrih Porečana, znali smo da neće biti lako. Nekako održavamo rezultat na maloj razlici, ali dečki iz Poreča, fizički jači uvijek uspijevaju pobjeći na više koševa razlike. Pokušali smo zaprijetit i približiti se Porečanima na dva,tri razlike, ali jednostavno nije išlo. Trenutno su jači od nas, imaju ” širu klupu “, a  po godištu su nešto stariji , od naših najmlađih igrača ( 2006 ). Trener Brusić je rekao da je zadovoljan pristupom,zalaganjem i trudom svojih igrača. Nedostajalo je više skokova u napadu i obrani, i malo koncentracije prilikom dodavanja. Uglavnom, porazom od 11 koševa razlike ( 49 : 60 ), možemo biti zadovoljni .