TREĆI SMO U ISTRI, KK UMAG – KK POREČ 40 : 39

Gotovo je. Zadnja utakmica sezone  i pobjeda nad ekipom Poreča, donijela je našim Lavićima treće mjestu u ligi dječaka istarske županije.

Počelo je odlično i na krilima Erika dolazimo do vodstva u prvoj četvrtini 17 : 5. Druga četrvtina donosi pad u igri i Poreč nas sustiže tako da poluvrijeme završavamo rezultatom 22:21 za Umag.

Do kraja utakmice naši dječaci, u prosjeku mlađi od  protivnika i fizički slabiji, odličnom  obranom, strašnim zalaganjem i borbom, uspijevaju održati vodstvo.

Slatka pobjeda. Biti treći u Županiji, odmah poslije košarkaških centara Pazina i Pule, nije mala stvar. Trenirati na trećini dvorane cijelu godinu ( bez mogućnosti treninga na pravom igralištu ), ostati bez dvorane i treninga kada treba i kada ne treba ( ovisno o potrebama ustanove ), boriti se za svoj sport u  gradu rukometa ,tenisa i odbojke, sa ograničenim sredstvima, ali uprkos tome uspjeli smo.

Naši klinci redovni su na treninzima, marljivo rade i rezultat je morao doći.

Čestitke igračima i treneru, bravo i za upravu kluba .

Pred ovom je generacijom lijepa sportska budućnost.

KK UMAG : LAKOŠELJAC, PIOL, ŽUTNIĆ, BURŠIĆ, VELENIK, DUVNJAK (8), BUŠIĆ D, FABRIS ( 24 ), KOLAR, BUŠIĆ M ( 2 ), VIDIĆ ( 6 )